Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jak je to s cenami zlata v Čechách?

Čeští investoři musí být pořádně ostražití. Naprosto stejný slitek (stejná značka, ryzost, hmotnost) totiž pořídíte někde až o 10 % levněji, zatímco jinde až o 10 % dráž.

Jako příklad si uvedeme nejobyčejnější gramový slitek z rafinérie Argor-Heraeus. Ten si můžete koupit buď za 1 900 Kč, nebo za 2 500 Kč. Výkupní cena přitom může být 1 700 Kč, ale klidně i jen 1 500 Kč. Docela podstatné rozdíly, nemyslíte?

Tato situace je způsobená faktem, že žádná česká mincovna nevyrábí své zlaté slitky ani cihličky. Přesně proto k nám tyto produkty putují ze zahraničí – Švýcarska, Německa, Austrálie a tak dále…

Když se něco musí dovážet, stojí to v cílové destinaci více, než kdyby se to v ní přímo vyrábělo. Každý článek řetězu si totiž vezme svůj podíl. Kdo ho ve výsledku zaplatí? Samozřejmě finální zákazník.

Raději tedy před každým nákupem zlata poctivě porovnávejte rozdílné nabídky českých obchodníků. Pokud to nebudete dělat, vyhodíte z dlouhodobého hlediska klidně i stovky tisíc korun z okna. Taková investice by nebyla příliš výhodná.

Cena zlata rychle roste

Posledních několik týdnů bylo pro ceny zlata opravdu zajímavých. Zažili jsme totiž prudký růst na světové burze. To však neznamená, že musíte nyní čekat na korekci, abyste nakoupili „výhodněji“. Proč?

Odpověď nám poskytnou přední světoví analytici. Dle jejich výzkumů je naprosto jasné, že v následujících letech i desítkách let překoná budoucí cena zlata tu současnou o několikanásobek. Čím déle tedy budete čekat, za tím horší cenu nakoupíte.

Drtivá většina z nás si nemůže dovolit ihned nakoupit zlato za stovky tisíc. Z toho důvodu se spolehněte na ověřenou metodu dlouhodobého přikupování. Několikrát do roka si kupte zlatý slitek dle aktuálních možností. Takový postup dodržujte po předem daný časový horizont (například patnáct let).

Related posts

Vyměňte s jarem staré matrace za kvalitní české matrace PURTEX

Vyrazte letos na poznávací zájezd do Irska

Jste tým jídlonosič, nebo obědník?